Rok 2011

SCHOLIČKOVSKÝ TÁBOR 2011

   Prázdniny nám skončili, a tak jsme teď už všichni zase zpátky ve školce nebo ve škole. Nejsme z toho však smutní, protože máme v srdci spoustu krásných zážitků a vzpomínek. Mezi ně také jistě patří scholičkovský tábor. Letos jsme ho již podruhé prožili v Boršicích u Buchlovic a to v termínu 10. – 17. července 2011. Je zde pastorační centrum, které je určeno právě pro táborové a víkendové pobyty dětí a mládeže. A i přestože nás bylo dohromady přes 40 táborníků, krásně jsme se zde vlezli a měli dostatek místa na všechny aktivity.
Měli jsme i to štěstí, že nám přálo počasí a sluníčko se na nás každý den krásně usmívalo. Většina z nás byla na táboře již po několikáté, ale byli mezi námi i úplní „táboroví nováčci“, kteří s námi prožili první tábor – a byli opravdu moc šikovní a zaslouží si velkou pochvalu. U „starších táborníků“ musíme zase ocenit, že mladším kamarádům pomáhali a  snažili se jim dávat dobrý příklad. Na táboře tedy vládla opravdu pěkná kamarádská atmosféra a s velkým zápalem a nadšením jsme si společně užívali velmi pestrý a bohatý program, který pro nás vedoucí připravili. Letošní tábor byl plný pohádek. Každý den jsme se dostali do nějaké pohádky a pomáhali různým pohádkovým hrdinům tak, aby vždycky dobro zvítězilo nad zlem. Za splněné úkoly jsme dostávali „cihličky“, ze kterých jsme stavěli velký zámek. Nebylo to vždy snadné a často jsme museli překonávat sami sebe, být vytrvalí a odvážně „bojovat“ až do konce. A protože jsme se o to snažili společně, stejně jako v každé pohádce, i na našem táboře nakonec všechno dobře dopadlo a zlo bylo poraženo.
   Jsme moc rádi, že se také nikomu nic zlého nepřihodilo a ve zdraví jsme se zase vrátili všichni domů. Věříme, že tyto prázdninové táborové dny byli pro celou scholičku jednak velkou odměnou a zároveň časem, kdy jsme mohli být všichni pohromadě, zažívat hodně dobrodružství, učit se více přijímat jeden druhého, umět si pomáhat, spolupracovat a utužovat tak vzájemné kamarádské vztahy.

       

 

FESTIVAL NA VODĚ

Na přehradě Lučina nedaleko Strážnice se každoročně koná křesťanský Festival na vodě, který organizují mladí dobrovolníci. Letos probíhal už podeváté a to ve dnech 2.-3.září. Mezi vystupující hosty byla pozvána i scholička, a tak jsme se v tuto slunečnou sobotu vypravili na jižní Moravu. Každá kapela zpívala asi půl hodiny, proto se zde za tyto dva dny vystřídalo na betonovém pódiu ve vodě mnoho křesťanských skupin – ať už čtyřčlenných či početnějších, českých nebo slovenských, hrajících hudbu folkovou nebo rockovou – všichni jsme svým zpěvem chtěli chválit Pána a předat radost druhým. Díky příznivému počasí mohlo hodně diváků sledovat dění na pódiu přímo z vodyJ Tento festival byl jedinečný svou atmosférou, okolní přírodou i přístupem organizátorů.

Tato akce má své webové stránky: www.festivalnavode.cz, kde se můžete podívat třeba na čerstvé fotky z letošního ročníku.

 

TŘEBOVICKÝ KOLÁČ

   Toto je název podzimní akce, která se koná pravidelně třetí víkend v září v příjemném prostředí areálu Třebovického parku v městském obvodě Ostrava - Třebovice. Hlavní „náplní“ koláče je nabídnout divákům pestrý hudební a taneční program. Na letošní, již 8. ročník byla pozvaná i naše scholička. A to konkrétně na neděli 18. září 2011.
   V neděli ráno již v 6,00hod. přijel k faře v Lidečku autobus, kde jsme naložili všechny potřebné věci. Postupně přicházeli první děti a před půl sedmou už byl autobus zcela naplněn, proto jsme mohli vyzazit směr Ostrava. Všichni jsme se moc těšili a byli plni očekávání, co nás dnes všechno čeká. Někteří jsme měli i trošku strach, abychom se tohoto, pro nás velmi cenného pozvání dobře zhostili a nezklamali očekávání pořadatelů. Kolem osmé hodiny jsme dorazili šťastně na místo. Autobus nás vysadil blízko místní fary, kde na nás čekala snídaně. Byl připravený teplý čaj a pravé domácí třebovické koláčky. Po snídani nastal čas přípravy na mši svatou. Ta začala pak v 9,30hod. a celou mši jsme doprovázeli svým hraním a zpíváním. Pan farář a všichni lidé, kteří přišli na mši svatou nás velmi pěkně a radostně přijali. Byli vděční za naše zpívání a pro nás to bylo velmi povzbuzující.
   Kolem jedenácté hodiny, jsme se přesunuli do hasičárny, která pro nás byla připravena jako šatna. Zde jsme se velmi krátce zabydleli a společně se vydali do areálu Třebovického parku, abychom se seznámili s prostředím, kde budeme odpoledne vystupovat. Tím, že to byl už třetí den tohoto festivalu, bylo vidět, že to tady opravdu žije. V pravé poledne jsme se přímo v Třebovickém mlýně posilnili dobrým obědem a pomalinku se přesunuli k velkému pódiu, protože nás zde čekala zvuková zkouška. Musíme velmi pochválit pány zvukaře za jejich milý přístup a trpělivost s námi se všemi.
   Ve dvě hodiny odpoledne začal oficiální program třetího dne „Třebovického koláče“. Po krátkém úvodu nás pan moderátor uvedl a pozval na pódium. Tím začalo naše téměř hodinové vystoupení. Zpívalo a hrálo se nám moc hezky, protože jsme měli velmi nadšené a spokojené publikum. Tímto musíme ještě jednou poděkovat pořadatelům za pozvání a možnost zazpívat si na takové velké akci.
Po našem vystoupení se na pódiu vystřídalo mnoho dalších folklórních, tanečních a hudebních souborů. Také v areálu celého Třebovického parku byla pestrá nabídka doprovodných programů. Vrcholem tohoto krásného dne pak byla „Hodina zpěvu“ s Jaroslavem Uhlířem. Jaroslav Uhlíř je jistě velmi známá a vážená hudební osobnost. Svým osobním a velmi lidským přístupem si získal celé publikum a společně jsme všichni zažili nezapomenutelný koncert.  Pro nás – scholičku ještě o to víc. Na závěr svého vystoupení nás totiž pozval na pódium a požádal o hudební spolupráci. A tak jsme se s velkou radostí shromáždili kolem pana Uhlíře a společně mu vytvořili živý dětský sbor. Byl to pro nás vzácný a hluboký zážitek. Po „Hodině zpěvu“ jsme se s panem Uhlířem ještě vyfotili, darovali mu naše CD a rozloučili se. Nás pak ještě čekala večeře a plni zážitků jsme nasedli do autobusu a vyrazili na cestu domů. Domů jsme se vrátili sice trošku unaveni, ale zároveň spokojeni a naplněni mnoha pestrými a nezapomenutelnými zážitky.
Více informací z této akce najdete na webových stránkách: www.trebovickykolac.com

                                                                                  

                                                                                                      


Fotogalerie: Rok 2011

/album/fotogalerie-rok-2011/a007-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2011/a079-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2011/a195-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2011/a224-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2011/a273-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2011/a284-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2011/a489-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2011/a502-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2011/a669-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2011/a724-jpg/

—————