Ministrantský tábor

 

  Ve dnech od 16.-23.srpna 2010 se z našich ministrantů z Lidečka a Horní Lidče stali statní a bojovní rytíři !!! Prožili společný táborový týden v Boršicích u Buchlovic. Zúčastnilo se celkem 26 ministrantů ve věku 6 do 15 let a 9 vedoucích. Hlavním tématem tohoto táboru byli Rytíři a cílem dobít Jeruzalém. Snahou bylo přiblížit ministrantům život rytíře, jeho charakter a vlastnosti. Tak jako rytíř bojuje v boji proti nepřátelům, tak aby i oni bojovali ve svém životě s každým hříchem a všemi těžkostmi, které je v životě potkají. Aby každý z nich jako opravdu správný rytíř žádný boj ve svém životě nikdy nevzdával, ale naopak bojoval pro Pána Ježíše, pro spravedlnost a dobro v tomto světě a pro tento svět!

  Prožili jsme týden plný radosti, smíchu, bojových her, nezapomenutelné stezky odvahy, poznali jsme zde spoustu místních velmi ochotných a obětavých lidí, navštívili jsme zde v okolí zámek, přehradu Smraďavku, poutní místo Velehrad, hrob Kardinála Tomáše Špidlíka, starodávný kostel v Modré, našeho bývalého kněze o.Marečka, místní nově vybudované fotbalové hřiště, závěrečný velmi bouřlivý boj a dobití Jeruzalému a několik pěkných chvil v blízkosti našeho bývalého kněze o. Antona Kasana, jemuž patří velký dík za prostory a umožnění táboru v těchto místech.

  Během celého týdne jsme měli krásné slunečné počasí a po celou dobu nás všechny opravdu pečlivě chránil anděl strážný! Děkujeme všem zúčastněným ministrantům za výborný vztah jeden k druhému, za vzájemnou pomoc, spolupráci a naprosté nasazení během celého týdne, a tak společnými silami a díky této spolupráci také Jeruzalém dobili. Děkujeme moc taktéž výborným kuchařkám, obětavým a nadšeným vedoucím, všem kdo nám pomáhali a Pánu Bohu za ochranu a krásné společně strávené dny:)

Vichtorová L.

 


Fotogalerie: Ministranti

/album/fotogalerie-ministranti/minist-tabor2-jpg2/
/album/fotogalerie-ministranti/minist-tabor3-jpg/
/album/fotogalerie-ministranti/minist-tabor4-jpg/
/album/fotogalerie-ministranti/ministran-tabor1-jpg/

—————