Drobné sakrální památky

Poznávejme svoji farnost a její okolí. Najdeme v ní spoustu krásných, duchovních i historicky významných míst, na kterých naši předkové postavili kříže, kapličky, sochy svatých či jejich obrázky.


Tato mapa vzniká spoluprací farníků, jejich přátel a rodin. Jejím úkolem je zmapovat drobné sakrální památky ve Farnosti Lidečko a v jejím okolí a ukázat je lidem, protože tato místa rozhodně stojí za shlédnutí. Na mapě naleznete purpurovou barvou zaznačené kříže, modrou barvou označené obrázky svatých, hnědé jsou sochy, žluté kapličky a zelenou barvou označená Boží muka.


Registrace nové památky

Zde můžete vyplněním jednoduchého formuláře přidat památku, která na mapě dosud není zaznačena. Údaje budou zpracovány během několika dní. Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Zvolte soubor

Alternativně můžete potřebné informace zaslat e-mailem na adresu    tomas@hravy-svet.cz. E-mail musí obsahovat GPS souřadnice (získáte je např. pomocí aplikace Mapy od Seznamu, kterou si nainstalujete do svého chytrého telefonu), fotografii či fotografie památky, její název a případně i popis či doplňující informace o památce.

Výše uvedený e-mailovou adresu využijte také, pokud chcete k již zaznačené památce doplnit informace.