2019

Dobrý den vážený Tomáš Fojtů,

píše vám Bohdana. Na podzim jsem začala chodit do 7. třídy. Mám nové předměty: fyzika, chemie, algebra a zeměpis. Zeměpis a fyzika se zdají být docela těžké, a proto je nemám moc ráda.  A naopak začal se mi líbit dějepis. Přišla jiná učitelka, která velmi zajímavě a srozumitelné vysvětluje látku. Škoda jen, že teď nám dávají více domácích úkolů  a mě zůstává méně  času na moje oblíbené malování. Ale teď mám víc kamarádů, s kterými trávím hodně času. I maluji teď mnohem líp. Mým kamarádům a rodičům se líbí moje kresby a jsem tomu ráda.

A co jste dělal rád, když jste byl malý?

Nedávno jsem měla narozeniny a zrovna napadl sníh! A maminka mi řekla, že to je dárek z nebes v podobě toho sněhu. Doufám, že tento rok sněhu bude dost a já budu moct dělat sněhuláky.

Brzy budou Vánoce.  Čekám na to moc. Přejí i vám oslavit tento svátek krásně, abyste měli pěkný stromeček, aby svítila betlémská hvězda, a v srdci se zrodil malý Ježíšek!

Na shledanou,

Kozusěva Bohdana

************************************************************************************************

 

2018

 

Dobrý den vážený pane Tomáš Fojtů,

Píše vám Bogdana. Chodím už do 6. třídy. Učím se angličtinu a polštinu. Chtěla bych se učit i češtinu, ale nemáme učitele a učebnice.

Ještě jsem se naučila kreslit v počítačovém programu a dělat krátké animované filmy. Toto se mi líbí moc.

Ted je listopad, ale u nás už je velká zima. Dvakrát už sněžilo a bylo 4 C pod nulou. Kvůli sněhu strašně se mi chtělo, aby už byli Vánoce, aby se doma postavil stromeček a všechno se v domě ozdobilo.

V kostelu taky bude všechno ozdobené, a venku na vratech kostela budou dva svítící se andělé betlémská hvězda a všude budou pověšený ozdoby. A jak se zdobí domy a kostely na Vánoce u vás?

Chtěla bych popřát vám hezké Vánoce a všechno dobré.

Nashledanou,

Kozusěva Bogdana

 

************************************************************************************************

2017

 

Dobrý den pane Fojtů Tomas!

Píše vám Bogdana Kozusěva. Už jsem vám psala a vykládala trochu o sobě.

Tento rok jsem skončila 4. třídu a nastoupila jsem do 5. třídy gymnázia. Učit se tady je složitější, ale tady dostávám víc vědomostí. Ještě chodím k nám do kostela. Brzy bude předvánoční Advent. A my budeme chodit do kostela na Roráty. Mam Roráty moc ráda, protože začínají průvodem se svícemi.

Líbí se mi naše město. Je krásné a máme tu hodně jezer. Jedno je tak velké, že se podobá moři. Ráda na jezerech rybařím. Sním, že ulovím velkou rybu - štiku nebo cejna nebo lína.

A ještě zbožňuji psy. Když budu velká, tak postavím útulek pro zvířata bez domova.

Doma taky máme zvířata. Je to můj pes Rex, potkan Dyma, křeček Rino a kočka Žulja. A nedávno jsem dostala dárek - rybičky. A ještě máme slepice, o které se staráme spolu se sestrami.. V létě pěstujeme na zahradě zeleninu pro sebe a slepice.

A ještě mám sen: jet do Norska na ryby. Proto se učím anglicky. Jenom ta cesta je velmi drahá, ale já tam pojedu, když budu dospělá a vydělám si peníze na cestu.

Mám i jiné sny a je toho hodně, co dělám, ale v jednom dopise to všechno nejde napsat.

Kozusěva Bogdana