2015

Drahý Jane Stone,

rád bych využil této příležitosti, abych Tě informoval o Rebecce Nannyange. Začala pracovat v kadeřnickém salónu své tety. Když ukončila své zkoušky ve čtvrtém ročníku, pracovala u své tety během prázdnin. Rozhodla se poté ukončit studia a pokračovat v práci u své tety.

Chtěl jsem za ní zajet před tím, než Ti napíšu, ale v současnosti bydlí 65 km daleko a nemám možnost za ní zajet. Proto píšu, abych Ti poděkoval za všechnu podporu, která jí umožnila dostat se tam, kde nyní je a dosáhnout vzdělání. Bez Tvé pomoci by tohoto nedosáhla.


Přeju Ti hodně štěstí a dlouhý život.
S pozdravem

Christopher Buwembo

Sociální pracovník

***********************************************************************************************

2013

Drahý příteli,

doufám, že se máš dobře. Já se mám dobře. Všechno zde je, jak má být. Ráda bych poděkovala Bohu všemohoucímu za to, že se stará o Tebe a Tvoji rodinu. Děkuji za zaplacení školného, knih, obědů, uniformy a také zásobárny na vodu. Jsem Rebecca Nanyange ze třetího ročníku Kiowerské střední školy.

Denně chodím pěšky do školy a snažím se tam být vždy včas, protože mám ráda školu, ale je to těžké, protože škola je daleko. Před týdnem jsme zahájili třetí trimestr a také semestrální zkoušky. Hodně čtu, abych uspěla. V mém ročníku máme 10 předmětů, 8 je povinných a 2 jsou volitelné. Máme fyziku, matematiku, biologii, zeměpis, angličtinu, chemii, zemědělství a obchod. Poslední dva jsou volitelné. Prázdniny po druhém trimestru jsem strávila se svojí maminkou. Trvalo to 3 týdny. Pomáhala jsem jí s vařením, nošením vody a také na zahradě. Pěstovali jsme fazole, brambory, cukrovou řepu, sladké brambory, čirok a banány matooke a také obilniny.

Mé nejoblíbenější jídlo jsou Matooke s čerstvou rybou. Teď máme zimní sezónu, tak lidé jsou zaneprázdněni prací na zahradě. Sadí fazole, kukuřici a další věci. Co se děje v Tvé zemi?

Přeji vám krásné Vánoce a šťastný nový rok 2014.

 

Tvoje kamarádka

Rebecca

***********************************************************************************************

2012

Drahý Jane Stone,
jsem Rebecca Nannyange z Ugandy. Chtěla bych Ti poděkovat za zaplaceni školnich
poplatků, knih, mýdla, uniformy a dalšich věci. Jsem v druhém ročníku Kisowerské střední
školy. Je velmi daleko od mista, kde bydlim.
Já bydlim ve vesnici Buyuki s mojí babičkou. Každe ráno chodim do školy pěšky a musim
vstávat velmi brzo.
Jaké je v Tvé zemi počasi? Je teplé nebo studené? Pro mě je počasi u nás tak trošku mokré.
Hodně tu teď prší. Lidé zrovna sázejí různé plodiny jako např. fazole, kukuřici, arašídy a
mnoho dalšího. My doma pěstujeme maniok, fazole, zelené banány Matoke a sladké
brambory. Mé nejoblibenější jídlo je kuře s matooke - jídlo vařené ze zelených bananů
Matoke.
Prázdniny v roce 2011 jsem strávila v Mateete nedaleko jednoho hotelu v Kampale. Byly to
velmi zajimavé prándniny. Přišlo tam hodně zpěváků a my jsme se účastnili také několika
večírků.
Ve třídě studujeme předměty jako např. chemii, biologii, matematiku, zeměpis, angličtinu,
literaturu, obchod, uměni, zemědělstvi, vlastivědu. Celkově studujeme 14 předmětů. Můj
nejblibenější předmět je matematika.

Přeji krásné Velikonoce.

***********************************************************************************************

Vysvědčení z 30. 1. 2012

Scan10001.PDF (199,7 kB)

 

***********************************************************************************************

2011

Drahý Jane Stone,

jsem Rebecca Nannyange z Ugandy. Ráda bych ti poděkovala za zaplacení školného, uniformy a knih. Chodím na střední školu Kisowera do prvního ročníku. Bydlím ve vesnici Buyuki. Ta leží docela daleko od školy. Každý den do ní chodím pěšky.

Jaké je počasí v Tvé zemi? Je horké nebo vlhké? Kdo je prezidentem Tvé země? Naším prezidentem je Jeho výsost Yoweri Kaguta Museveni.

V mé třídě studuji 14 předmětů: mezi nimi historii, matematiku, angličtinu, zeměpis, fyziku, výtvarnou výchovu, ekonomiku, biologii, chemii, Ugandskou literaturu, náboženství a tělesnou výchovu. V dějepise jsme se učili o východním africkém pobřeží, o Arabech v této oblasti. V náboženství se učíme o Bohu a Jeho stvoření. Učíme se modlit, pomáhat lidem v nouzi a o tom, jak lidé mění svět.

Doma pěstujeme různé plodiny jako například sladké brambory, fazole, banány a cukrovou řepu. Jaké je Tvé nejoblíbenější jídlo? Já mám nejraději kuře a hranolky. Jaké hry a sporty dělají děti u vás ve škole?

V dalším roce budu navštěvovat druhý ročník. Chystáme se slavit nezávislost 9. října.

Přeji Vám veselé Vánoce a šťastný Nový rok.

Rebecca Nannyange

*******************************************************************************************************

 

2011

Milá Rebecco,

děkujeme Ti za Tvůj dopis. Měli jsme velkou radost, když dorazil. Píšu my, protože není pouze jeden sponzor, ale jsme celá skupina.

Jsme z farnosti Lidečko v České republice v Evropě. Žijeme ve vesnici, která se jmenuje stejně jako naše farnost Lidečko a scházíme se v našem kostele. Fotografii kostela jsme přiložili.

Přejeme Ti hodně pěkných chvil ve škole. Doufáme, že peníze, které jsme Ti poslali, Ti pomohou úspěšně dokončit školu a získat potom dobrou práci. Děti z naší farnosti také chodí do školy. Právě však mají prázdniny. Přiložili jsme pár jejich obrázků pro Tebe.

Jaro skončilo a léto právě začalo. Lidé sklízejí první ovoce z jejich zahrad. Obvykle pěstujeme brambory, cibuli, mrkev a další zeleninu. Pěstujeme také ovoce, ale většinu jídla, které potřebujeme, kupujeme v obchodech. U nás máme 4 roční období: jaro – všechno je zelené a kvete, léto – horké období, ve kterém mají děti prázdniny, podzim – pomalu se ochlazuje a listí padá ze stromů a konečně zimu – se sněhem a mrazy.

Ano, u nás v České republice máme volby. Volíme členy parlamentu a také místní zastupitele. Náš prezident se jmenuje Václav Klaus. Toho nevolíme my, ale členové parlamentu.

Těšíme se na další dopis od Tebe. Bůh žehnej Tobě, Tvojí rodině i kamarádům. Myslíme na vás v modlitbě.

S pozdravem

lidé z farnosti Lidečko

 

Dopis byl napsán Tomášem Fojtů.

**************************************************************************************************

Drahý Jane Stone,

jmenuji se Rebecca Nanyange a jsem z Ugandy. Jak se máš? Jak se má Tvá rodina?

Děkuji, že sis mě vybral a zaplatil mi školní poplatky a další nezbytnosti. Studuji na Kisowerské střední škole. Studuji tyto předměty: fyziku, angličtinu, zeměpis, matematiku, obchod, literaturu, umění, technické výkresy a tělocvik. Doma pěstujeme maniok, sladké brambory, fazole, banány a rýži. Jaké jídlo jíte vy? Kde ho berete? Máte také zahradu?

V Ugandě máme nyní období dešťů. Lidé sázejí plodiny jako fazole či kukuřici. Jaké období máte u Vás? Tento rok v únoru jsme v Ugandě měli prezidentské volby. Vyhrál prezident Yoweri Kaguta Museveni. Tento prezident vládne Ugandě už 25 let od roku 1986. Máte ve Vaší zemi také volby? Jak se jmenuje Váš prezident?

Naše škola je obklopena mangovými stromy a máme dobré učitele. Každý den chodím do školy pěšky. Z domova do školy je to 6 kilometrů.

Přeji Ti šťastné Velikonoce.