Blahořečení Chiary Luce Badano

23.09.2010 10:22

  V sobotu 25.9.2010 v 16 hodin bylo možné na TV Noe  shlédnou v přímém přenosu mši svatou a blahořečení mladé italské světice Chiary Luce Badano. Mše svatá byla sloužena na poutním místě Panny Marie Božské Lásky v Římě.

  Kdo je Chiara Luce Badano? Byla dlouho očekávaným dítětem. Narodila se v Sasselu 29. října 1971 v prosté rodině a od malička byla vychovávaná ve víře. Vyrostla v krásné a nadané děvče, s nadšením se věnovala sportu. Měla mnoho přátel, pro řadu z nich byla mimořádnou kamarádkou. Patřila mezi Gen (Nová generace) v Hnutí fokoláre, které založila Chiara Lubichová. Boha poznala jako Lásku a zvolila si ho za ideál svého života. Ze všech sil se snažila z lásky plnit v každém okamžiku jeho vůli. Prohlubovala svůj vztah s Ježíšem a v každém člověku, v každém bližním se ho snažila poznat. Dávala přednost prostým, pokorným a chudým lidem a snila o tom, že bude jednou jako lékařka pracovat pro děti v Africe. V 17 letech ji postihl nádor kosti, nemoci čelí s důvěrou v Boží lásku. Často opakovala modlitbu: "Chceš-li to Ty, chci to i já". Lidem kolem sebe předávala klid, pokoj a radost. Chiara Lubichová ji oslovovala "Chiara Luce" (Luce = Světlo). Chiara Luce svým vrstevníkům a kamarádům napsala poselství: "Mladí jsou budoucnost. Já již nemohu běžet, a proto bych vám chtěla - jako na Olympiádě - předat pochodeň. Máte jen jeden život a stojí za to ho dobře využít."

V srpnu roku 1990 si sama do nejmenších detailů připravila svůj pohřeb, který považovala za svatební slavnost. 10. září natočila video-pozdrav všem přátelům a členům hnutí. Její poslední slova adresovaná mamince zněla:"Ciao, mami, buď šťastná, protože já jsem šťastná!"

Chiara Badano zemřela 7.října 1990.

—————

Zpět