Nové webové stránky k Roku Víry

09.10.2012 07:24

Byly spuštěny nové české webové stránky k Roku víry

Apoštolským listem Porta fidei vyhlásil papež Benedikt XVI. Rok víry. Jeho oslava začíná 11. října 2012, u příležitosti padesátého výročí zahájení II. vatikánského koncilu, a skončí 24. listopadu 2013, o slavnosti Ježíše Krista Krále. K plnějšímu prožití tohoto roku vytvořilo olomoucké Centrum pro katechezi speciální webovou stránku.

Olomouc: Cílem Roku víry bude lépe poznat a vyznat svou víru, do jeho slavení už od 7. října uvádí církev synoda biskupů zabývající se tématem „Nová evangelizace pro předávání křesťanské víry“.

Webová stránka www.rok-viry.webnode.cz nabízí všem kněžím, katechetům, animátorům a jiným pastoračním asistentům dokumenty, které byly vydány v souvislosti s Rokem víry a synodou o nové evangelizaci, a dále zprávy týkající se aktuálního dění kolem Roku víry. Cílem webu bude také nabídnout různé aktivity k podpoře aktivního slavení Roku víry.

Součástí obsahu těchto stránek jsou i texty z generálních audiencí Svatého otce k tématu „Škola modlitby v Písmu svatém a v liturgii“, kterému se papež na svých středečních promluvách věnuje již od roku 2011. Tyto texty jsou zde umístěny z toho důvodu, že mohou posloužit mj. jako podkladový materiál pro přípravu farních kurzů modlitby, k jejichž pořádání vyzval věřící olomoucké arcidiecéze arcibiskup Jan Graubner ve svém pastýřském listu k Roku víry.

—————

Zpět